Чому креатинін підвищується?

Нирки – життєважливий орган, який виконує низку функцій, однією з яких є ФІЛЬТРАЦІЙНА ВИДІЛЬНА функція – фільтрація та виведення токсичних речовин, ліків, продуктів метаболізму тощо.

Для виконання своїх життєважливих функцій, включно видільну, природа наділила кожну нирку по 1 млн нефронів, свідомих працівників нирок, які сумлінно виконують свою роботу, та, відповідно, забезпечують життя.

ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ ?

В результаті життєдіяльності організму ЗАВЖДИ утворюються побічні продукти життєдіяльності – токсичні речовини, метаболічні відходи, тощо. Такі закони існування.
Однією з функцій нирок є видалення цих відходів з організму із сечею.
Клінінгова ниркова компанія фільтрує кров від відходів до 60 разів на добу 😉

Тоді, перед РОЗУМОМ постало логічне запитання, як же визначити фільтраційну функцію нирок?
Виходить, можна взяти якійсь умовний «токсин організму, який виводиться нирками», порахувати його в крові, потім в сечі. І визначити «швидкість екскреції «токсину із організму».

Шляхом спроб та помилок, такою «мірною» речовиною став КРЕАТИНІН. Він майже повністю фільтрується, не реабсорбується, трохи секретується і виводиться з сечею.
Саме по рівню креатиніну ми оцінюємо фільтраційну функцію нирок.

Креатинін є побічним продуктом життєдіяльності КРЕАТИНФОСФАТУ (КФ). Макроергічної сполуки, яка забезпечує роботу мʼязів. Допоки в організмі працює хоча б один мʼяз, КФ буде забезпечувати його енергією ➡️ Побічний креатинін виділятись нирками. І так по колу 🔁, до останнього мʼязового скорочення.

Нирки настільки сумлінно працюють, що навіть при прогресивній втраті своїх побратимів (хворобі), вони продовжують виконувати всі функції в повному обсязі. До останнього нефрону фільтруючи кров від токсинів.
Креатинін тільки починає зростати коли ~ 50% нефронів вже не працюють.

КРЕАТИНІН підвищується тихо, тому що:

🔝 Природа надала ниркам багатий резерв.
🔝 Ресурсні нирки дуже сумлінні працівники.
🔝 Коли креатинін підвишується поступово, організм адаптується і «не відчуває» серйозних проблем.

Важливо!! Іноді організм просто утворив забагато креатиніну, а нирки його не встигли вчасно вивести, а не не змогли 😀

Чи знаєте Ви як зберегти нирки «в ресурсі»? 😉