Сечо-кам’яна хвороба – одна із найчастіших патологій, що зустрічається в щоденній клінічній практиці. Розповсюдженість сечових каменів становить від 1 до 20%, а в деяких країнах зафіксовано збільшення поширеності СКХ на 37% за останні 20 років.
Сечо-кам’яна хвороба є достовірним фактором ризику виникнення хронічної хвороби нирок, причому деякі дослідження демонструють двократне збільшення ризику ХХН у пацієнтів із нирковими каменями. Крім того, СКХ має надвисокий ризик рецидивування, і у більше 50% пацієнтів із нирковими каменями розів’ється рецидив захворювання, у 26% – у найближчі 5 років.
Сечо-кам’яна хвороба – захворювання, яке характеризується надмірною екскрецією та подальшою кристалізацією метаболічних речовин з утворенням конкрементів, що відкладаються в нирках, а також будь-яких інших частинах сечових шляхів (сечоводи, сечовий міхур). Серед факторів, що призводять до розвитку сечо-кам’яної хвороби, розрізняють:
• Загальні: спадковість, ранній початок, брушитові камені тощо;
• Специфічні: ендокринні, генетичні, захворювання шлунково-кишкового тракту, гіпервітамінози, мінерально-кісткові розлади, інфекції, аліментарні, дефіцити речовин, анатомічні аномалії тощо.
Електронно-навчальний курс: Сечо-кам’яна хвороба: від А до Я, складається із 30 годин навчального матеріалу, який, для зручності опанування, розбитий на учбові блоки:
• Лекції: розділені на тематичні підрозділи.
• Розбір клінічних випадків згідно кожного підрозділу.
• Відповіді на запитання.
• Тестування.
Відео-запис лекцій та тематичних підрозділів можна переглядати в будь-який час, необмежену кількість разів. Тестування доступне упродовж місяця. Після опанування 30 годин навчального матеріалу та успішного проходження тестування, Вам буде нараховано 15 балів БПР.
CЕЧО-КАМ’ЯНА ХВОРОБА: від А до Я – електронно-навчальний курс,який поглибить Ваші знання сечо-кам’яної хвороби та її метаболічних порушень; систематизує підхід до якісної діагностики СКХ та її причин; оптимізує вибір тактики ефективного лікування як самої СКХ за допомогою доказової метафілактики (МЕТ та пероральний хемоліз, таргетна метафілактика тощо), хірургічних методів, так і причин, що сприяють розвитку СКХ.
Кожна лекція доповнена розбором клінічних кейсів пацієнтів.
Nephro-Skill – удосконалюємо нефрологічні знання разом!
Особливості курсу
- Лекції 3
- Тести 1
- Тривалість 30 навчальних годин
- Рівень Всі рівні
- Мова Українська
- Студенти 1
- Оцінювання Так